Hakkımda

ASLI ERSOY / Eğitmen, Yazar

Yirmi yıllık eğitmenlik ve danışmanlık hayatımda konferanslar, aile ve iletişim üzerine seminerler gerçekleştirdim.

Aslen Pedagojik formasyonumu ve bir “Tarih Araştırmacısı” olarak lisansımı tamamlamam sonrası başladığım eğitmenlik hayatım, aldığım psikolojik eğitimlerle yön değiştirdi. Adnan Menderes Üniversitesi onaylı Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı olup İstanbul Ayvansaray Üniversitesinde de Psikoloji Yüksek Lisansımı yaptım.

Uzun yıllar Bilimsel Gelişim Merkezi adlı eğitim kurumumda ardından özel bir şirketin danışmanlığı yaptığım süreçte ruhsal gelişim üzerine başta TSDE onaylı Aile Dizimi olmak üzere çok sayıda sertifikalı eğitim programlarını tamamladım. NLP (Practitioner-Master-Trainer), E.F.T (Emotional Freedom Technique), Nefes Koçluğu, Kuantum Düşünce Tekniği, Rehber Rüyalar, Yaşam Koçluğu ve Neuroformat. Danışan öykülerimden oluşan ilk kitabımı “Kendin Olmak Ya Da Kaybolmak” okuyucusu ile buluşturdum. Ardından ulusal çaplı bir dergi ile bir gazetede uzun yıllar yazılar yazdım ve ikinci kitabım “Mısralarla İyileşme” Uyanış yayınevi tarafından yayımlandı.

İş dünyasına dair başta kurumsal aile eğitimlerimle amacım daha verimli bir çalışan haline gelinebilmesinebu sayede bireyin ruhsal- zihinsel anlamda iyileşmesine katkı sağlayarak yeni bir vizyon geliştirmesini kolaylaştırmaktır.

Her alandaki başarının ruhsal gelişimle bir bütün olduğuna bunun da kendimizi ne kadar onarabildiğimizle ilgili olduğuna inanan birisi olarak her eğitmeni aslında birer “hatırlatıcı” ve “duygu tamircisi” olarak nitelemekteyim.