Hakkımda

ASLI ERSOY / Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı

Aslen Manisalı olup Celal Bayar Üniversitesi’nden ‘Tarih Araştırmacısı’ mezunu olduktan sonra ilgili olduğum psikoloji üzerine çok sayıda eğitim programlarına katıldım.  Kuantum Düşünce, NLP (Pratisyenlik-Master-Trainer), Nefes Koçluğu, EFT, Yaşam Koçluğu, Rehber Rüyalar, Hastalıkların Zihinsel Nedenleri, NeuroFormat ile Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde DGfS (Deutsche Gesellschaft für Systemaufstellungen) tarafından onaylanmış olan üç yıllık Sistem Dizimleri Programlarını  tamamladım.  Aile Dizimi  Uygulayıcısı ve Adnan Menderes Üniversitesi onaylı Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanıyım. Pedagog Âdem Güneş ile birebir eğitimler sayesinde ise kendi çocukluğumu ve çocuklarımı daha iyi anlama fırsatını yakaladım.

ASLI ERSOY

Psikoloji gibi geniş bir alanla ilgili özellikle orta ve lise öğrencileri ile onların aileleri konusunda çalışmayı seçme gayem ise bugünkü eğitim sistemimizin öğrencilerimizin kendisini keşfetmeye dair olan boşluğu, ebeveynlerinse bu konudaki eğitim eksikliğinden kaynaklanan bazı yaklaşımları nedeniyle gençlerimizin LGS ve YKS sınavı gibi iki ağır sınavla karşı karşıya kalarak sınav kaygısı altında âdeta ezildiklerine ve bu bunalımlı süreçte yetenekleriyle örtüşen mesleğin ne olduğunu bilmediklerine dair gözlemimdir. Ben de bizzat aynı zorlu yollardan geçtiğim halde “psikolojinin kendi hizmet alanım” olduğunu mezuniyetimden yıllar sonra fark ettiğimden gençlerimizin büyük emeklerine karşın zaman kaybetmemesi ve sunacakları hizmetin de gecikmemesi niyetiyle eğitimlerimi şu şekilde sınıflandırdım:

  • Ebeveynlerle güvenli bağlanma, aidiyet ve kişisel hayat amaçları ana temasında “Ebeveyn Eğitimleri” ile bireysel destek programı
  • Öğrencilerle “Sınav Stresiyle Baş etme”Başarı Stratejileri” “Mesleğimi seçiyorum” Eğitimleri ile bireysel destek programı
  • Aile Dizimi Uygulamaları
  • Köklerimizi Anlamak (Kurumsal Aile Seminerleri)
  • Yazarak İyileşme (Seminer&Atölye)

 

Aslı Ersoy

2004’te Bilimsel Gelişim Merkezi adlı kişisel gelişim merkezini kurdum. 2006’da ise ‘Kendin Olmak Ya Da Kaybolmak’ adlı danışanlarımın yaşam öykülerinden derlediğim ilk kitabım okuyucularıyla buluştu. Çeşitli televizyon ve radyo programlarına katıldım ve ulusal çaplı bir dergi ile yerel bir gazetede uzun yıllar psikoloji üzerine yazılar yazdım. Ruhsal gelişim amaçlı şiirlerimi içeren ikinci kitabım; “Mısralarla İyileşme” Uyanış Yayınevi tarafından yayımlandı. Psikoloji Yüksek Lisansımı da İstanbul Ayvansaray Üniversitesinde tamamladım. Evli ve ikiz annesiyim.

ASLI ERSOY
˜
Aslı Ersoy
˜